Kámen přetrvá beze změn i ve vaší kuchyni

Kámen je ideální materiál do kuchyně. A víte proč? Protože přetrvá věky a jen tak něco ho nerozhází.
Ano, je to tak, kámen zkrátka něco vydrží, mnoho toho vydrží. Asi každý z nás si dokáže představit, co se stane s takovým obyčejným kamenem, pokud do něj bude bušit kladivem, hodí jej do ohně anebo na něj vylije nějakou kyselinu. Kámen možná udrží nějaké ty šrámy, ale rozhodně ho to nezničí, vlastně dost možná ani nijak výrazně.

modrá kuchyň

A teď pomyslete na to, co všechno se běžně děje ve vaší kuchyni. Snad každý den tam něco krájíte ostrým nožem, naklepáváte paličkou anebo odsekáváte sekáčkem. Pravděpodobně tam pracujete s kyselinami, jako je citrónová šťáva či ocet, a o oheň v kuchyni přirozeně také není žádná nouze, anebo minimálně o rozžhavené předměty. Takže si pravděpodobně neustále dáváte dobrý pozor, abyste neponičili svou pracovní desku, což vede k tomu, že na ni pokládáte ještě další pracovní prkénko, kovovou mřížku, látkové podložky, a tak podobně. Zkrátka každý úkon vyžaduje mnoho dalších doprovodných úkonů.

A nyní pomyslete na to, že by vaše pracovní deska nebyla zhotovena z nějakého obyčejného materiálu s jeho nedokonalostmi, ale ze skutečného kamene. To by bylo něco! To byste na ní mohli podnikat, co by vás napadlo!
Ovšem ještě lepší by to mohlo být, pokud byste vsadili na kámen umělý :

kámen

Ač je to možná k nevíře, tak ten vydrží ještě mnohem víc. Je stejně tak pevný, ale není tak křehký. Snese i mnohem hrubší zacházení, a není pórovitý a nasákavý, takže netrpí agresivními látkami, kterými ho polijete. A vydrží i prudké změny teplot, třeba když na něj položíte rozpálený pekáč z trouby.
Jednoduše řečeno, nebudou na něm nikdy patrné žádné skvrny, řezné či sečné rány ani spálená místa či pukliny. Je neskutečně odolný, a přitom všem je ještě navíc krásný.